Psycholodzy

  Filmy przygotowane przez Poradnię Praxis. Ponad 40 000 osób już je obejrzało

  W serwisie internetowym Poradni Praxis można zadawać pytania naszym specjalistom. Przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej powtarzające się pytania w formie krótkich filmików. Z założenia nie będą dłuższe niż od 1 do 2 minut.

  5 lat Poradni Praxis

  Mija 5 lat od rozpoczęcia działalności Poradni Praxis w Poznaniu. W tym czasie przyjęliśmy blisko 35.000 Pacjentów. Z naszego serwisu ( www.poradniapraxis.pl) skorzystało ponad 200 000 osób. Rozpoczynamy nową erę w naszej działalności. Zgodnie ze strategią określoną przez Założycielką Poradni Praxis ( śp. dr hab. Annę Leszczyńską -Rodziewicz) „Psychiatria z reguły jest na końcu leczenia a w wielu przypadkach powinna być na jego początku”. Dlatego w Poradni Praxis rozpoczynają pracę nowi Lekarze Specjaliści: Endokrynolog, Gastrolog oraz Neurolog.

  Psycholog w Poznaniu w Soboty

  W Poradni Praxis przyjmuje psycholog w Soboty

  Kolejne skale samooceny przeznaczone dla Pacjentów

  Udostępniliśmy Państwu w serwisie Poradni Praxis kolejne skale do samooceny stanu zdrowia psychicznego przeznaczone dla Pacjentów.

  Redukcja szkód - nowe podejście do leczenia alkoholizmu

  W Poradni Praxis możemy dostosować proponowane metody leczenia alkoholizmu do Pacjenta. Do niedawna była dostępna tylko metoda „12 kroków” – czyli uzyskanie całkowitej abstynencji jako warunek rozpoczęcia leczenia. Dziś możemy zaproponować inne podejście do leczenia - czyli redukcję szkód.

  Justyna Kowalczyk o swojej depresji: "Jeśli ta najsilniejsza korzysta z pomocy specjalistów, to może i ktoś inny przełamie wstyd i skorzysta albo zrzuci maskę i się oczyści".

  Od czasu do czasu sportowcy przyznają się do depresji, ale to jednak ciągle wyjątki. Głośne, ale wyjątki. Choroba pozostaje tematem tabu. Choć statystycznie rzecz biorąc, choćby w każdej piłkarskiej szatni jest średnio jakichś dwóch, trzech piłkarzy podatnych na takie problemy. - To również jeden z powodów, dla których zdecydowałam się moją historię opowiedzieć. Bo odbiór społeczny jest taki, jakby depresja była wstydem. Sam zwrot: przyznał się do depresji. Przyznał. Jak do złego. Wiele osób widzi we mnie silną dziewczynę. Mówią mi czasem, że najsilniejszą dziewczynę w Polsce. Jeśli ta najsilniejsza korzysta z pomocy specjalistów, to może i ktoś inny przełamie wstyd i skorzysta albo zrzuci maskę i się oczyści. Może ludzie coś zrozumieją. Trzeba zacząć o tym mówić.

  „Lepiej zapobiegać niż leczyć”

  Projekt „Lepiej zapobiegać niż leczyć” zakłada realizowanie działań skierowanych do osób z rozpoznanymi uzależnieniami (substancje, zachowania), osób współuzależnionych i DDA oraz do młodzieży gimnazjalnej. Adresatami będą beneficjenci z terenu Wielkopolski.
1 2 3 »

Partnerzy