Umów wizytę u
psychoterapeuty
w Poradni Praxis.

Kliknij aby poznać naszych specjalistów, skontaktuj się z Rejestracją, aby sprawdzić dostępne terminy.

W Poradni Praxis otaczamy naszych Pacjentów kompleksową opieką, poznaj zespół naszych Specjalistów.

Praxis - psychiatra dla dorosłych

PSYCHIATRA
DLA
DOROSŁYCH

View more
Praxis - psychiatra dzieci i młodzieży

PSYCHIATRA
DZIECI I
MŁODZIEŻY

View more
Praxis - leczenie alkocholizmu

LECZENIE
ALKOHOLIZMU

View more
Praxis - terapia dla par

TERAPIA
DLA PAR

View more
Praxis - psycholog dla dorosłych

PSYCHOLOG
DLA
DOROSŁYCH

View more
Praxis - psycholog dzieci i młodzieży

PSYCHOLOG
DZIECI I
MŁODZIEŻY

View more
Praxis - terapia uzależnień

TERAPEUTA
UZALEŻNIEŃ

View more
Praxis - seksuolog

SEKSUOLOG

View more
psycholog-poznań

Dobry psycholog Poznań

Kiedy Pacjenci szukają w Internecie pomocy psychologa, wpisują w wyszukiwarkę powyższe określenie. Gdyby się zastanowić, co się za nim kryje, zgodzimy się zapewne, że chodzi z jednej strony o specjalistów, którzy są empatyczni, otwarci oraz potrafiący słuchać. Z drugiej strony jest jeszcze jeden element, który Pacjenci powinni brać pod uwagę. Wymienione wcześniej kompetencje są nie mniej ważne niż doświadczenie zawodowe oraz odpowiednie przygotowanie merytoryczne.

Poradnia Praxis to poznańska placówka medyczna, w której można skorzystać z pomocy dobrego psychologa. Nasz zespół tworzą doświadczeni psychoterapeuci prowadzący terapie indywidualne i grupowe dla osób dorosłych. Pracujemy z Pacjentami z zaburzeniami lękowymi, depresyjnymi czy obsesyjno-kompulsywnymi. Oferujemy także wsparcie dla osób uzależnionych oraz mediacje rodzinne w siedzibie Poradni lub przez Internet.

Zajmujemy się leczeniem i terapią nerwic, zaburzeń lękowych, depresyjnych oraz osobowości. Nasi psychoterapeuci do Poznania zapraszają wszystkich, którzy nie radzą sobie ze stresem, nie potrafią zbudować trwałego związku, cierpią na depresję, mają problemy wychowawcze z dziećmi albo kłopoty z odżywianiem. Prowadzimy również terapię osób uzależnionych (od substancji oraz zachowań) i osób współuzależnionych. W Poradni Praxis otaczamy wsparciem psychologicznym również Pacjentów onkologicznych i ich rodziny.

Skuteczna psychoterapia – poznańska Poradnia Praxis oferuje różne formy wsparcia

W obiegowej opinii spotkania z psychologami „trwają wiele miesięcy”. Nie zawsze tak pracują psycholodzy. Jakie formy wsparcia możemy zaproponować?

·       Interwencję psychologiczną – to zazwyczaj jednorazowa, krótkotrwała forma pomocy obejmująca rozmowę z psychologiem na temat problemów życiowych i emocjonalnych, które wystąpiły w sposób nagły i są postrzegane przez Pacjenta jako intensywne. Z takiej formy doraźnej pomocy psychologicznej mogą skorzystać osoby, które zmagają się z konkretnym problemem lub potrzebują wsparcia w podjęciu trudnych decyzji.

·       Konsultacje psychologiczne – to również jednorazowa forma wsparcia psychologicznego jednak trwająca dłużej niż ww. interwencja i z reguły nie dotyczy zdarzeń nagłych. W trakcie trwania takich konsultacji psycholog może, za zgodą Pacjenta, wykorzystać je do postawienia diagnozy psychologicznej. Taka ocena stanu zdrowia Pacjenta może stać się podstawą do zaplanowania terapii oczywiście za zgodą Pacjenta.

·       Psychoterapię indywidualną i/lub rodzinną – to proces mający na celu poznanie podłoża występujących problemów emocjonalnych, zrozumienia ich i pracy nad nimi w celu zwiększania komfortu życia oraz poprawy społecznego funkcjonowania. Jej zakres jest określany w tak zwanym kontrakcie, czyli formalnym dokumencie, który jasno określa cele do realizacji. Terapia jest kluczowa w leczeniu niektórych zaburzeń, pozwala także wypracować zmiany w sposobie myślenia i postrzegania rzeczywistości przez Pacjenta. Pomoc psychoterapeutyczna trwa do momentu osiągnięcia celów określonych w ww. kontrakcie. Możliwe jest korzystanie z pomocy psychoterapeuty więcej niż jeden raz. Za każdym razem formułowany jest nowy kontrakt, czyli nowy cel do realizacji.

O liczbie spotkań i intensywności terapii w zależności od stanu zdrowia Pacjenta zawsze decyduje psychoterapeuta lub psycholog. Poznań to miasto, w którym znajduje się siedziba Poradni Praxis.

 

Terapia psychologiczna Poznań – na czym polega?

Najczęściej Pacjenci zgłaszają się po pomoc w związku z szeroko rozumianym zaburzeniami lękowymi. W takim przypadku rekomendujemy psychoterapię poznawczo-behawioralną, która uważana jest za najskuteczniejszą formę postępowania terapeutycznego w zakresie terapii lęku. U podstaw tego podejścia leży przekonanie, że emocje człowieka oraz jego zachowania oddziałują na siebie. Takie interakcje skutkują określonymi zachowaniami w określonych sytuacjach. Nie zawsze są one dobre dla Pacjenta czy Jego najbliższych. Terapia behawioralno-poznawcza pozwala zrozumieć Pacjentowi, jak wpływają na niego jego utrwalone zachowania i przekonania. Dzięki temu możliwe jest w toku takiej terapii ich zmiana na właściwe. Skutkiem tego procesu jest zmniejszenie niepokoju, ogólna poprawa komfortu życia oraz funkcjonowania społecznego.

Metoda sprawdza się w leczeniu depresji, fobii, lęków napadowych, nerwic, zaburzeń kompulsywno-obsesyjnych. Podczas spotkań dobry psychoterapeuta z Poznania wypracowuje z Pacjentem techniki skutecznego radzenia sobie ze stresem. W przypadku korzystania z usług Poradni Praxis ważne jest również to, że Pacjenci ze szczególnie nasilonymi objawami mogą w tym samym miejscu uzyskać zabezpieczenie farmakologiczne od lekarzy psychiatrów.

Kompetencje naszego zespołu pozwalają zaproponować inne metody prowadzenia psychoterapii z zależności od stanu zdrowia Pacjenta (np. zaburzenia osobowości) czy terapię dla osób uzależnionych.

Dobry psycholog Poznań – zapraszamy do Poradni Praxis!

W naszej placówce znajdą Państwo terapeutów z wieloletnim doświadczeniem i specjalistów, którym szczerze zależy na poprawie stanu zdrowia psychicznego podopiecznych. Każdy z naszych psychologów potrafi uważnie słuchać, co jest niezwykle ważne do rozpoznania przyczyn występujących problemów. Psychoterapeuci cechują się wrażliwością i empatią, ponadto posiadają certyfikaty wydane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Nasza oferta pomocy psychologicznej i terapeutycznej dotyczy problemów, z którymi zmagają się osoby dorosłe w różnych sferach życia: emocjonalnych, zawodowych czy rodzinnych.

psychoterapia poznań