Nasz zespół psychologów dla osób dorosłych prowadzi konsultacje w siedzibie Poradni Praxis oraz online

Dobry seksuolog Poznań

Konsultacja seksuologiczna. Jak wygląda i czy trzeba się bać?

U wielu osób sama myśl o konieczności pójścia do seksuologa wzbudza sporo niepokoju, obaw, pojawia się także niepewność … pierwsza wizyta u seksuologa przebiega podobnie jak wizyta u psychologa. Zwykle przyjmuje formę rozmowy, w której klient/pacjent opowiada o swoim życiu, problemach z jakimi się zmaga. Podczas rozmowy osoba ta może zostać zapytana o przeszłe i aktualne relacje, oczekiwania względem partnerki/partnera. Podczas rozmowy pojawić się mogą także pytania o doświadczenia seksualne, preferencje, trudności jakich klient/pacjent doświadcza w relacjach. Zdarza się, że podczas wizyty w gabinecie seksuologa zostanie zalecona wizyta u innego specjalisty jak np. ginekologa lub androloga/urologa.

Lekarz seksuolog – skupia się na biologicznym aspekcie życia.

Psychoterapeuta/psycholog seksuolog pomaga w przypadku zaburzeń o podłożu psychicznym.

Problemy, z którymi można zgłosić się do seksuologa, to:

·  rozbieżne potrzeby seksualne partnerów

·  zaburzenia popędu seksualnego

·  dyskomfort podczas współżycia

·  zaburzenia erekcji

·  obniżone libido

·  niepokojące skłonności seksualne

·  nadużywanie pornografii

·  pochwica (mimowolny skurcz mięśni wejścia do pochwy uniemożliwiający penetrację)

·  seksoholizm

·  przedwczesny lub opóźniony wytrysk

psycholog-poznan

Z konsultacji u seksuologa korzystać można indywidualnie lub z partnerem/partnerką. Ważnym aspektem w sferze seksualnej jest wymiar psychiczny, a więc emocje, odpowiednia komunikacja, poczucie spełnienia co składa się na dobrostan psychoseksualny.

Na konsultację warto się udać także wtedy, gdy brakuje nam wiedzy na temat związany z seksualnością a chcemy zasięgnąć wiedzy z pewnego źródła (bezpieczna antykoncepcja, obawy związane z rozpoczęciem życia seksualnego, wątpliwości związane z orientacją seksualną lub tożsamością płciową).