Próbowałam odstawić Clonazepam. Źle się czuję.

Od 28 lat zażywam Clonazepam 2mg dziennie. Ostatnio próbowałam stopniowo, przez ok. 2 miesięcy odstawić lek, wystąpił zespół odstawienny, o czym wtedy jeszcze nie wiedziałam.
W przeciągu miesiąca pojawiły się różne objawy neurologiczne.
Po 2-tygodniowym pobycie na oddziale neurologicznym wykluczono SM, Miastenię, rezonans głowy, tętnic szyjnych wypadł ujemnie. Wypisano mnie z diagnozą - brak zmian neurologicznych, wskazana wizyta u psychiatry.
Wróciłam do domu, nadal w bardzo złym stanie.
W akcie desperacji zażyłam 2mg Clonazepamu.
Po godzinie wszystkie objawy ustąpiły.
Potwierdziło to moje bardzo duże uzależnienie.
Czy lekarz psychiatra pomoże mi zwalczyć mój problem?

  • Płeć: Kobieta
  • Wiek: 60


Po długim okresie zażywania benzodiazepin najczęściej ciężko je odstawić.
Często występują objawy, które Pani opisuje lub nasilają się dolegliwości z powodu których pacjent wcześniej przyjmował benzodiazepiny.
Jest możliwość złagodzenia tego typu objawów przez przyjmowanie odpowiednich leków w czasie odstawiania benzodiazepin.
Wskazane byłoby zgłosić się do lekarza psychiatry w celu ustalenia odpowiedniego leczenia, co zasugerowali już neurolodzy.

Odpowiedź przygotował:
lek. med. Andrzej Pogłodziński
specjalista psychiatra


powrót

Partnerzy