Praxis - medycyna pracy

Cz 15:30 – 19:30
Pt 15:00 – 18:30

lek. Dorota Kołosowska

Psychiatra

Ukończyłam w 2016r. Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Staż podyplomowy odbyłam w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu, obecnie pracuję w Klinice Psychiatrii w Poznaniu zajmując się całodobową opieką nad pacjentami dorosłymi, leczeniem zabiegowym EW, a także dziećmi i młodzieżą w ramach opieki ostrodyżurowej. Odbyłam także staż w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Poznaniu. Opiekowałam się studentami odbywającymi w Klinice Psychiatrii umowy wolontariackie. Od 2019r. pracuję w Poradni Zdrowia Psychicznego zajmując się diagnostyką oraz leczeniem schorzeń oraz zaburzeń psychiatrycznych.

W trakcie swojego szkolenia odbyłam kursy w dziedzinie psychoterapii, psychiatrii sądowej i orzecznictwa sądowo-psychiatrycznego, prawa medycznego, zdrowia publicznego oraz ratownictwa medycznego.

W swojej praktyce ambulatoryjnej zajmuję się diagnostyką i leczeniem osób dorosłych, w tym zaburzeń afektywnych, lękowych, obsesyjno-kompulsyjnych, schizofrenii, zaburzeń organicznych, zaburzeń snu i innych.

Swoją wiedzę poszerzam dzięki regularnemu uczestnictwu w konferencjach m.in. w regularnych konferencjach klinicznych Polskiego Psychiatrycznego oraz w szkoleniach.

W Poradni Praxis pracuję od lipca 2021 r.

  • Zajmuję się leczeniem w zakresie psychiatrii osób dorosłych.

Doświadczenie zawodowe

Lekarz w Poradni Zdrowia Psychicznego

Staż podyplomowy w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu

Ukończyłam studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu