Zawód miłosny. Myśli o braku sensu dalszego życia

Bardzo skrzywdziłem moją dziewczynę,spotykałem się z inną...teraz bardzo tego żałuję i dopiero teraz doceniam jaka była dla mnie ważna....nie mogę bez niej żyć i myślę o najgorszym...nie ma sensu żyć bez niej...nie daje już rady...nie mogę bez niej żyć,nie potrafie

Zaburzenia adaptacyjne są związane ze znaczącymi zmianami w życiu danej osoby  ( np. począwszy od „tak proazicznych ” jak pójścia do szkoły, przeprowadzka do innego miasta, utrata pracy, przez utratę bliskiej osoby, rozwód, śmierć najbliższych i wiele innych). Z reguły powoduje przejściowe zaburzenia takie jak niepewność, bezradność, przygnębienie. Czasem nasilenie objawów jest znaczące, co może przejawiać się depresją, lękiem lub innych zaburzeniami i wymaga wówczas leczenia psychiatrycznego.

W związku z Pana deklaracjami o myślach związanych z brakiem sensu dalszego życia konieczna jest konsultacja u lekarza psychiatry, który oceni Pana stan zdrowia. Lekarz psychiatra określi również czy potrzebuje Pan wsparcia ze strony psychoterapeuty.

Odpowiedź przygotowała
dr n. med. Anna Leszczyńska-Rodziewicz
specjalista psychiatra