Czy w wieku 17 lat, a właściwie za dwa miesiące 18 trzeba się udać do psychologa dziecięcego czy już dla dorosłych?

Dzień dobry, czy by umówić się na wizytę w wieku 17 lat, a właściwie za dwa miesiące 18 trzeba się udać do psychologa dziecięcego czy już dla dorosłych?
Jeżeli do dziecięcego/młodzieżowego to potrzebna jest zgoda rodzica?

Do jakiego specjalisty udać się z brakiem poczucia jakiejkolwiek wartości? myślami samobójczymi? problemami z samookaleczeniem i nie umiejąc poradzić sobie ze stratą najbliższych i jedynych przyjaciół oraz dziewczyny?

  • Płeć: Dziecko
  • Wiek: 17

Wiek 17 lat to już prawie dorosły:-)

Ale tak na prawdę jest to osoba, która nie jest już dzieckiem ale na pewno nie jest dorosła ( w z naczeniu dojrzałości, doświadczenia). Osoby w tej grupie wiekowej nazwamy adolescentami.

Z powodu niezakończenia procesu dojrzenia ( w/w brak dojrzałości i doświadczenia) osoby te są prowadzone w pierwszej kolejności przez Psychologów Dziecięcych.

We wskazanych temach proponujemy kontak z psychologiem dziecięcym, który na podstawie rozmowy będzie mógł określić dalsze postępowanie.

Adolescenci mogą zgłaszać się bez wiedzy Rodziców. Jednak w przypadku konieczności wdrożenia leczenia pscyhiatrycznego lub przeciwuzależnieniowego konieczna będzie zgoda Rodziców.

 


powrót

Partnerzy