Nadmiernego pocenia dłoni na skutek przeżywanych emocji

Mam pytanie odnośnie nadmiernego pocenia dłoni na skutek przeżywanych emocji.

Jest to trudna sytuacja zwłaszcza gdy na egzaminie potrzebne są suche i ciepłe dłonie a tu jest odwrotnie.

Czy są sposoby farmakologiczne aby z tym sobie poradzić np leki obniżające nadmierny stan emocjonalny ale nie zaburzające błyskotliwego myślenia?

  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiek: 36

Nadmierna potliwość dłoni może być objawem pojawiającym się w przebiegu zaburzeń lękowych. 

Objawy, które Pan opisuje najprawdopodobniej z powodzeniem będzie można wyeliminować farmakologicznie   ( jeżeli są związane z zaburzeniami lękowymi). Jeżeli ich przyczyną są schorzenia dermatologiczne wówczas konieczna będzie konsultacja dermatologiczna.

Dobór odpowiedniego dla Pana leczenia musi być jednak poprzedzony badaniem psychiatrycznym.


Odpowiedź przygotował
lek. med. Andrzej Pogłodziński


powrót

Partnerzy