Działania uboczne leków, kiedy ustąpią?

Od 4 tygodni jestem pacjentką poradni i leczę się z powodu depresji. Otrzymałam lek assertin 50 mg i po zwiększeniu dawki do 1,5 tabletki pojawiły się skutki uboczne w postaci zawrotów głowy i nudności. Po konsultacji z lekarzem prowadzącym obniżyłam dawkę leku ale nie ma poprawy samopoczucia, mogę tylko leżeć.

Nadmieniam, że w psychice nastąpiły zmiany pozytywne.

W związku z tym mam pytania: czy objawy skutków ubocznych miną samoistnie, jeżeli tak to po jakim czasie? Czy może konieczna jest wizyta u laryngologa?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

  • Płeć: Kobieta
  • Wiek: 57

Z tego co udało mi się ustalić rozmawiała Pani w dniu wczorajszym z dr. Pogłodzińskim, który wyjaśnił Pani, że po zmniejszeniu dawki wszystko się powinno uspokoić.

Wcześniej brała dawkę 50mg i wóczas nie zgłaszała Pani najmniejszych skutków ubocznych. Potrzeba na to kilku dni.


powrót

Partnerzy