Proszę o informacje od 10 lat zmagam się z nerwicą lękową

Proszę o informacje od 10 lat zmagam się z nerwicą lękową, ataki paniki występują obecnie po dwa razy w tygodniu. Praca -występuje publicznie,Od 5 lat biorę setaloft 200 mg - to dawka maks, do tego neurol 0,5SR. Widzę że ten lek albo nie działa już bo to jeden z grupu na napady leku. Obecnie w zasadzie w czasie napadu ratuję się clonazepan 0,5-1 mg. Wiem że uzależnia itp. Chcę zmienić tą sytuację ale pytanie czy z tej grupy są inne leki ( setaloft)

Problemem nie jest setaloft, gdyż można go, zapewne z powodzeniem, zmienić na inny lek przeciwdepresyjny.

Zagrożeniem są zarówno neurol (alprazolam, lek głównie przeciwlękowy, którego wskazaniem do stosowania są wyłącznie napady leku, a nie profilaktyka.

Najszybciej, obok lorazepamu, uzależniająca benzodiazepina, na który tolerancja rozwija sie w ciagu 10-15  dni ciagłego przyjmowania, a okres stosowania włącznie ze zmniejszaniem dawki nie powinien przekraczać 3 tygodni), a także klonazepam (długo działająca benzodiazepina, którą zdaniem lekarzy zajmujących się detoksem, najtrudniej odstawić)

U osób przewlekle stosujących benzodiazepiny, bywa niestety tak, że w trakcie ich stosowanie pojawiają się objawy abstynencyjne, często nie dające odróżnić od lekowych (lęk, nadmierna potliwość, drżenia, zaburzenia snu itp)

Postępowanie; redukcja dawki beznodiazpin, zmiana antydepresanta na inny.

W sprawie terminu wizyty proszę o kontakz z Poradnią.