Odnowienie prawa jazdy dla osoby z wadą wzroku

W 2010r. wydano mi prawo jazdy na 5 lat ze względu na wadę wzroku (-2 na obu oczach, przez 5 lat nie uległa znaczącej zmianie). W tym roku muszę je wymienić na nowe. W urzędzie poinformowano mnie, iż potrzebne mi będzie orzeczenie lekarskie od lekarza uprawnionego do badań kierowców. Czy mogłabym takie badanie wykonać u Państwa? Czy wystarczy tylko badanie okulistyczne, czy muszę przechodzić przez pełne badanie? Jaki jest koszt badania? Bardzo zależy mi na badaniu po godzinie 16:00 ze względu na pracę zawodową.

Zgodnie  obowiązującymi przepisami w przypadku odnowienia prawa jazdy wydanego na czas określony z powodu wady wzroku należy przeprowadzić badanie tak jak w przypadku wydania pierwszej opinii lekarza medycyny pracy.

W szczególności do wykonania jest badanie okulistyczne, określenie poziomu glukozy we krwi oraz badanie lekarza medycyny pracy.

Odpowiadając na Pani pytanie odnośnie możliwości realizacji w/w badania po godzinie 16 – istnieje taka możliwość w Poradni Praxis.

Dodatkowo staramy się tak je organizować, żeby badana osoba spędziła na nich możliwie najmniej czasu ( w tym przypadku poniżej  1 h ). Więcej o usłudze Gwarancja Czasu Realizacji.