Od paru lat mam uczucie bezsensu w tym co robię, mimo różnych zainteresowań, mam problemy z mobilizowaniem się do zajęć.

Dzień dobry,moje kłopoty dotyczą przede wszystkim stanu psychicznego. Nie rozmawiałem o tym z lekarzem rodzinnym, ani z żadnym ze specjalistów. Pracuję zawodowo, jestem także zaangażowany w wiele spraw społecznych. Od paru lat mam uczucie bezsensu w tym co robię, mimo różnych zainteresowań, mam problemy z mobilizowaniem się do zajęć. Nie rozwijam się. Często wygląda na to, że mam po prostu zbyt wiele czasu, zwłaszcza po pracy. Liczę godziny, żeby mi jak najprędzej umykały. Źle się z tym czuję, mam wrażenie, że jestem samotny, nikt mnie do niczego nie napędza. Jest to uczucie obrzydliwe, jakby nawet dopadła mnie jakaś znieczulica w stosunku do innych ludzi. W zasadzie brak w moim życie radości. Biorę czasem urlop, żeby gdzieś pojechać na zakupy itp. Okazuje się, że coś mnie hamuje i po paru godzinach ciągnie mnie do domu, który mnie przecież \\"dobija\\". Nie wiem, co z tym począć, czy to depresja, czy coś innego. Fizycznie jestem strasznie zmęczony też.

Dzień Dobry

dziękuję za przesłane zapytanie.

wskazane przez Pana objawy ( długotrwałe zniechęcenie, brak napędu, brak radości, inne) powinny być zweryfikowane przez lekarza psychiatrę w celu określenia stanu Pana zdrowia. Zachęcam do szybkiego kontaktu z Poradnią.

Lekarz określi stan Pana zdrowia, w razie potrzeby zaordynuje niezbędne leczenie farmakologiczne oraz określi zakres niezbędnej terapii. Określi również w jakim terminie bedzie mozliwe jej rozpoczęcie ( chodzi o czas niezbędny do rozpoczęcia działania leków).

Poradnia Praxis