Nie chce brać żadnych leków ze względu na ciążę. Jaka terapię wybrać?

Witam serdecznie, Rok temu zostałam mama.wróciłam do pracy jednak znów musiałam z niej zrezygnować ponieważ jestem ponownie w ciąży. Jestem zmęczona relacjami z ludźmi. Czuje ze wszyscy dookoła mnie stymulują moim życiem. Denerwuje się kiedy ktoś z otoczenia mówi mi ze zrobilam mu krzywdę i za wszelką cenę staram się mu to wynagrodzić często kosztem swojego zdrowia i życia osobistego. Nie potrafię cieszyć się z życia. Jestem wiecznie przygnebiena bez pewności siebie. Chciałabym stanąć w końcu na nogi i zacząć żyć normalnie. Nie chce brać żadnych leków ze względu na swój stan. Co robić? Jaka terapię wybrać?

Dobry wieczór Pani

dziękujemy za przesłane zapytanie.

odpowiadając na Pani pytanie proponuję zacząć od wizyty u lekarza psychiatry:-)

Dlaczego?

Trzeba:

1. zweryfikować, czy objawy rezygnacji i przemęczenia, o których Pani pisze, występowały już po pierwszej ciąży albo jeszcze wcześniej.

2. ocenić, czy obecne Pani samopoczucie jest „tylko przemęczeniem” czy może jednak czymś więcej.

Jeśli zajdzie taka potrzeba można wesprzeć farmokologicznie również kobietę w ciąży. Co ważne w sposób bezpieczny dla Mamy oraz dla Dziecka.

W dalszej kolejności będzie można zaproponować Pani rodzaj terapii u psychologa ( na podstawie tego, co lekarz ustali:-))

Przy podejmowaniu decyzji o leczeniu proszę wziąć pod uwagę również Pani obecną sytuację….. tzn. Pani pierwsze dziecko zapewne odczuwa Pani przygnębienie, poddenerwowanie itd. O innych domownikach nie wpominam:-) A można temu zaradzić 🙂