Moje pytanie brzmi czy Państwo mają doświadczenie w terapii poznawczej?

Witam serdecznie, od 16 r.ż cierpię na nerwicę lękową natręctw myślowych ( obsesje myślowe te o podłożu krzywdzącym w stosunku do bliskich co powoduje strach przed samym sobą) późno zdiagnozowane bo dopiero po 37 r. życia. Leczone farmakologicznie i po poprawie odstawiane leków. Niestety po okresie poprawy przychodzi nawrót i zawsze uderza silniej. Jestem znowu leczona u psychiatry ale wiem ,że jest mi potrzebna pomoc w postaci psychoterapii bo to klucz do nauczenia się żyć w miarę normalnie.Moje pytanie brzmi czy Państwo mają doświadczenie w terapii poznawczej?

Rzeczywiście, jeśli opisywane przez Panią objawy nawracają pomimo zastosowanego leczenia farmakologicznego, warto byłoby rozważyć psychoterapię jako uzupełnienie leczenia farmakologicznego.

Umożliwiłaby ona rozpoznanie i przepracowanie mechanizmów psychologicznych, które prawdopodobnie podtrzymują symptomy oraz odpowiadają za ich nawroty.

Połączenie leczenia farmakologicznego z psychoterapią jest szczególnie skuteczne wówczas, gdy prowadzone jest przez zespół współpracujących ze sobą specjalistów: lekarza psychiatry i psychologa czy terapeuty.

Taki model leczenia realizujemy w Poradni Praxis. Posiadamy doświadczenie w prowadzeniu psychoterapii w nurcie poznawczym