Mój mąż ma nowotwór jelita grubego z przerzutami do wątroby,

Dzień dobry. Mój mąż ma nowotwór jetita grubego z przerzutmi do wątroby, epitelioidalny guz zapalny (IMT). Jest to bardzo rzadki nowotwór. Podobno nie ma leczenia systemowego. Do tej pory dostawał chemię ADIC która nic nie pomogła. Teraz dostał propozycję w schemacie MTX i CDDP co tydzień. Czekamy na wynik badania na ALK i wtedy może być to lek CRIZOTYNIB. Mogę przesłać badania męża na e-maila. Bardzo proszę o poradę, propozycję leczenia. Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje.

Dzień Dobry

Dziękuję za przesłane zapytanie.

Niestety nie świadczymy tego rodzaju usług ( diagnoza zdalnie) właśnie dlatego, że z reguły generuje to więcej trudności niż pożytku. Konsultacje w oparciu o dokumentację ( bez udziału Pacjenta) są realizowane w NFZ.

Moje osobiste doświadczenia ( w związku z chorobą mojej Żony) spowodowały, że pracujemy inaczej.

Nasz onkolog – dr n. med. Krzysztof Rożnowski jest jednym z lepszych specjalistów w Polsce w zakresie terapii raka jelita grubego.

Dodatkowo już w lipcu będą dostępne u nas konsultacje prof. Nyckowskiego ( Szpital Banacha w Warszawie), który ma jedno z największych doświadczeń w Polsce w zakresie operatywy onkologicznej w obrębie brzucha ( w tym jelita grubego).

Kompleksowe leczenie proponowane w Praxis ( onkolog, chirurg, leczenie bólu, dieta, pomoc psychologiczna, rehabilitacja blizn ) oraz opieka dla Rodziny Pacjenta powodują, że Pacjenci mogą uzyskać u nas zupełnie inny poziom leczenia.

Najbliższe terminy konsultacji dr. Rożnowskiego ( i możliwość rozpoczęcia leczenia systemowego) to 21.05 ( sobota, ok. 11.30).

Z poważaniem

lek. med. Radomir Rodziewicz, MBA