Mam syna z umiarkowanym upośledzeniem umysłowym. Nie daję rady z jego edukacją. Co mam robić?

Mój syn ma 9 lat i orzeczenie o upośledzeniu umysłowym umiarkowanym.Syn uczęszcza do szkoły podstawowej i korzysta z nauczania o specjalnie przygotowanym dla niego programie. Nie radzę sobie z jego edukacją, nie wiem jak mu pomóc by nauczył się liczyć i pisać. Nie wiem ile od niego wymagać ... mam mnóstwo pytań i nie ma kto mi pomóc.Muszę więcej z nim pracować, ale nie wiem jakimi metodami ... Czy Państwo specjalizujecie się w podobnych przypadkach?

Po konsultacji z psychologiem dziecięcym ( spoza naszego ośrodka), pracującym z osobami z umiarkowanym upośledzeniem osobowym przedstawiamy poniższe informacje:

1. rozmowa z nauczycielami, którzy edukują Pani syna. Powinni być w takim przypadku oligofrenopedagogami, osobami z wiedzą o dzieciach upośledzonych. Od nich powinno się czerpać pomysły, sposoby pracy z chłopcem. Zakładamy, że w szkole do której uczęszcz Pani syn jest taki personel.
2. alternatywnie: zgłoszenie się do lokalnej Poradni ( w Pani miejscowości) , może mają specjalistów.
3. Na podstawie info od Pani nie wiemy, do jakiego rodzaju szkoły uczęszcza Pani syn. Warto się zastanowić czy/dlaczego na siłę dziecko realizuje nauczanie w „normalnej szkole”, nawet jeśli realizuje indywidualny program. Być może łatwiej byłoby wszystkim (chłopcu i Pani), gdyby chodził do szkoły na miarę swych możliwości-specjalnej lub do klasy terapeutycznej.