Jestem po rozwodzie. Moje dziecko sprawia wrażenie, jakby się czegoś bało

Jestem po rozwodzie. Matka mojego dziecka ( lat 4) ma pełne prawa natomiast ja mam prawo do współdecydowania oraz zabierania dziecka do siebie na weekendy.Pomiędzy mną a byłą żoną powstaje konflikt, gdyż była żona nie dogaduje się z moja obecna partnerka i z tego powodu oskarża ją bezpodstawnie o bicie i znęcanie się nad moim dzieckiem.Wiem, że to nie prawda, ponieważ gdy dziecko jest u mnie ja też jestem w domu i widzę jakie są relacje miedzy nimi. Fakty są takie, że synek sprawia wrażenie, jakby się czegoś lub kogoś bał, dlatego chciałbym by został przebadany przez profesjonalistę, gdyż po rozmowie z synem wnioskuję, że to jego mama wmawia mu że moja partnerka zrobi mu krzywdę.

Temat rozwodów i rozstań rodziców jest zawsze trudny dla Dziecka jak i jego Rodziców.

To co możemy zaproponować w opisanej przez Pana sytuacji to spotkanie dla Pana w celu omówienia informacji, które pozwolą Panu na bezpieczne dla Dziecka obserwowanie problemu.

Chodzi o to, że jeśli Pana wrażenia są zgodne ze stanem faktycznym to wówczas będzie można zastosować właściwe podejście i zapewnić bezpieczeństwo dziecku.

Jeżeli jednak Pana interpretacja zdarzeń jest „nadmiarowa” wówczas podejmowanie jakichkolwiek działań będzie ze szkodą dla Dziecka a w przyszłości zapewne i dla Jego Rodziców.

Podczas spotkania Pana z psychologiem omówione zostaną możliwe do realizacji działania z Pana dzieckiem, Jego Mamą oraz Pana Partnerką.