Jak się przygotować do I wizyty u psychiatry? Czy kobieta lekarz lepiej mnie zrozumie?

Jak przygotować się na pierwszą wizytę u psychiatry? Czy bardziej kobieta zrozumie problem czy mężczyzna? Czy jeśli objawy wymagają pobytu w domu,odpoczynku itp czy lekarz w ramach płatnej wizyty wypisze chorobowe?

Odpowiadając na Pani pytania:

1. Nie trzeba specjalnie przygotowywać się do I wizyty u psychiatry. Wyjątkiem może być sytuacja, w której posiada Pani dokumentację medyczną z wcześniejszego leczenia. W takim przypadku warto w/w dokumentację zabrać ze sobą na wizytę.

2. Płeć lekarza.

Dla Pacjentów jest to  bardzo istotny czynnik.  .

Są osoby, które uważają, że mogą rozmawiać o swoim zdrowiu wyłącznie z lekarzem kobietą. Są osoby, które uważają, że mogą rozmawiać o swoim zdrowiu wyłącznie z lekarzem mężczyzną. Są również osoby, dla których czynnik ten nie ma znaczenia.

Innymi słowy powinna Pani sama sobie odpowiedzieć na pytanie, kiedy Pani będzie czuła się bezpieczniej i bardziej komfortowo podczas wizyty u lekarza psychiatry – rozmawiając z lekarzem kobietą czy lekarzem mężczyzną.

Lekarze w Praxis są osobami profesjonalnymi, z dużym doświadczeniem – także patrząc na ten problem od tej strony zarówno lekarze mężczyźni jak i kobiety podejdą do Pani stanu zdrowia tak samo profesjonalnie.

3. Zwolnienia lekarskie

Jeśli lekarz po przeprowadzeniu badania lekarskiego stwierdzi, że konieczne jest zwolnienie lekarskie z pracy oczywiście wyda taki dokument ( druk L4).

 

Proszę zobaczyć FILM o pierwszej wizycie u psychiatry przygotowany przez Poradnię Praxis.