Dr Budziński odpisał mi, że to zapewne fobia społeczna lecz wtedy te objawy nie były tak nasilone jak teraz. Czy jest szansa na wyleczenie tych objawów?

Od jakiegoś czasu odczuwam zaburzenia lękowe tzn są momenty kiedy czuje sie dobrze ale w jednej chwili odczuwam lęk np chociażby przed pójściem na imieniny gdzie spotkam wielu ludzi lub chociażby wyjazdem na wakacje objawia się to tym że bardzo często odczuwam nudności co powoduje u mnie duży dyskomfort nawet pójście do lekarza powoduje u mnie nudności i często wymioty.Jakiś czas temu a dokładne 2014-03-11 pisałem do państwa poradni pan doktor Budziński odpisał mi że to zapewne fobia społeczna lecz wtedy te objawy nie były tak nasilone jak teraz.Czy jest szansa na wyleczenie tych objawów?

Dzień dobry

Tak jak pisałem wcześniej – proponuję wizytę u lekarza, zabezpieczenie lekowe Pana objawów ( będzie się Pan czuł lepiej|) oraz ustalenie od kiedy będzie Pan mógł rozpocząć terapię oraz w jakim zakresie.

Im szybciej Pan podejmie decyzję tym szybciej będzie się Pan czuł lepiej i tym szybciej zacznie Pan lepiej funkcjonować.

Nie da się zagwarantować pełnego sukcesu, gdyż zbyt wiele czynników wpływa na Pana dolegliwości.

Natomiast zakładając Pana pełne zaangażowanie w terapię można spodziewać się, że nasilenie objawów zmniejszy się, remisje (czas bez objawów) wydłużą się i komfort Pana życia poprawi się.
Zapewne będzie również możliwe nauczenie się postępowania w trudnych dla Pana sytuacjach tak by zmniejszyć ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych dla Pana objawów.

Poradnia Praxis