Czy w wieku 17 lat, a właściwie za dwa miesiące 18 trzeba się udać do psychologa dziecięcego czy już dla dorosłych?

Dzień dobry, czy by umówić się na wizytę w wieku 17 lat, a właściwie za dwa miesiące 18 trzeba się udać do psychologa dziecięcego czy już dla dorosłych? Jeżeli do dziecięcego/młodzieżowego to potrzebna jest zgoda rodzica?Do jakiego specjalisty udać się z brakiem poczucia jakiejkolwiek wartości? myślami samobójczymi? problemami z samookaleczeniem i nie umiejąc poradzić sobie ze stratą najbliższych i jedynych przyjaciół oraz dziewczyny?

Wiek 17 lat to już prawie dorosły:-)

Ale tak na prawdę jest to osoba, która nie jest już dzieckiem ale na pewno nie jest dorosła ( w znaczeniu dojrzałości, doświadczenia). Osoby w tej grupie wiekowej nazywamy adolescentami.

Z powodu niezakończenia procesu dojrzenia ( w/w brak dojrzałości i doświadczenia) osoby te są prowadzone w pierwszej kolejności przez Psychologów Dziecięcych.

We wskazanych tematach proponujemy kontakt z psychologiem dziecięcym, który na podstawie rozmowy będzie mógł określić dalsze postępowanie.

Adolescenci mogą zgłaszać się bez wiedzy Rodziców. Jednak w przypadku konieczności wdrożenia leczenia psychiatrycznego lub przeciwuzależnieniowego konieczna będzie zgoda Rodziców.