Czy podawanie oleju konopnego z niewielką ilością THC do 0,2% przyniesie jej ulgę ?
Pytanie dotyczy mojej 18-letniej córeczki, która jest chora na chorobę Burnevillea, ma epilepsję, jest po operacji serca, .......( usunięto cześć informacji o stanie Pacjentki, gdyż nie ma potrzeby publikowania ich - Poradnia Praxis) ......., łatwo zapada na infekcje np. górnych dróg oddechowych, dodatkowo od około pięciu tygodni ma duże trudności ze snem.Jak postąpić aby wrócił jej sen ? Czy podawanie oleju konopnego z niewielką ilością THC do 0,2% przyniesie jej ulgę ? Proszę o odpowiedź.
Dzień dobry.
Istnieją publikacje dotyczące leczenia zaburzeń snu THC, zarówno w mniejszych jak i w większych dawkach, (pewnie z częścią z nich Pan się zapoznał), jednak szczerze mówiąc, nie sądzę aby ktokolwiek z nas – psychiatrów pracujących w Poznaniu miał jakiekolwiek doświadczenia w takim postępowaniu. Proponuję, aby kontaktował się pan z dr Michałem Skalskim zajmującym się zaburzeniami snu w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
Natomiast zanim Pan zastosuje THC, może warto byłoby spróbować powszechnie stosowanych leków poprawiających sen. W tym zakresie możemy Państwu pomóc w Poradni Praxis
odpowiedź przygotował:
lek. med. Bartłomiej Budziński,
specjalista psychiatra
