Czy możliwe zeby te wszystkie przeżycia wywolaly na nim jakies zaburzenia ze faktycznie nie świadomie krzywdzi mnie i córkę czy można jakoś to leczyć i z tym walczyć.

Mój mąż miał romans. Kiedy odeszłam staral sie zebym z dzieckiem do niego wrocila. Dalam mu szanse i okazalo sie ze mimo przysiąg i obietnic nie rozstal sie z nią i oszukiwal nas dwie. Twierdzi ze nie umiał zerwać itd ale ze kocha mnie.Ogólnie nie zdrada jest moim problemem ale to ze powiedzial ze ma wrażenie jak by zyl w dwóch światach i nie robi tego świadomie.Problem jest taki ze cos takiego miało juz kiedys miejsce z inna kobieta. Z kobieta, ktora z nim sypiala kiedy byl dzieckiem tj ona 36 lat a on 14. W dodatku kiedy miał 5 lat zostawich go i jego rodzeństwo oraz matkę jego ojciec dla kochanki. Czy to wszystko może sie składać na jakies zaburzenia psychiczne? Rozdwojenie świadomości? Czy powinien zacząć leczenie?Chodzil na terapie ale przestał bo zaczął okłamywać terapeutę. Co robic? Pomoc mu bo jest chory czy nie ma uczuć i jest egoista. Proszę o rade. Czy możliwe zeby te wszystkie przeżycia wywolaly na nim jakies zaburzenia ze faktycznie nie świadomie krzywdzi mnie i córkę czy można jakos to leczyć i z tym walczyć.

Dzień Dobry

dziękujemy za przesłane zapytanie.

Po konsultacji z naszym zespołem informuję:

1. w kontekście opisanym przez Panią terapią powinien zająć się terapeuta seksuolog tzn.taki terapeuta, ktory jest seksuologiem ( może to być psycholog lub lekarz). Ważne jest jednak, żeby terapeuta ten był seksuologiem a nie tylko „mówił” że nim jest. Nasi specjaliści wskazali p. prof. Marię Beijsert.

2. jeśli zajdzie taka potrzeba możemy zaoferować wsparcie lekarza psychiatry ( zakładamy na podstawie info od Pani, że wsparcie farmakologiczne będzie raczej konieczne).

Z poważaniem

Poradnia Praxis