Dlaczego Psychiatra Praxis

Istotą organizacji Poradni Praxis jest możliwosć realizacji leczenia i terapii osób z zaburzeniami pscyhicznymi oraz uzależnieniami w jednym miescu.

O psychiatrii

Cały czas pokutuje w świadomości społecznej przeświadczenie, że korzystanie z pomocy lekarza psychiatry jest „ostateczną ostatecznością”. Pewnie z tego powodu bardzo wielu ludzi cierpi w samotności, nie poszukując nawet możliwości uzyskania lekarskiej pomocy.
 
Choroby psychiczne są powszechne. 

Najczęściej występującymi chorobami psychicznymi są depresja ( ok. 20% populacji) i zaburzenia lękowe ( ok. 5%). Pacjenci mówią o swoich objawach takich jak zmęczenie, brak odczuwania przyjemności, smutek i przygnębienie. Bardzo często objawy są tak nasilone, że utrudniają życie codzienne, życie rodzinne i często pracę/ szkołę.

Wskazane powyżej objawy pozostają niezauważone i traktowane są jako "naturalne reakcja" ( np. przygnębienie w związku z "problemami") lub jako „przejaw lenistwa”. Tymczasem przewlekłe uczucie zmęczenia, smutku, przygnębienia, brak odczuwania przyjemności to objawy chorobowe, które można i należy leczyć.
 
Leczenie przeciwdepresyjne i przeciwlękowe jest skuteczne. Jeżeli jest prowadzone prawidłowo nie uzależnia.
 
Im wcześniej rozpocznie się leczenie tym lepsze są wyniki i tym szybszą uzyskuje się poprawę.

Partnerzy