Endokrynolog, Gastrolog i Neurolog – od teraz w Poradni Praxis

W Poradni Praxis rozpoczynają pracę nowi Lekarze Specjaliści. Są to: Lekarz Endokrynolog, Lekarz Gastrolog oraz Lekarz Neurolog. Bardzo wielu Chorych prowadzonych przez w/w specjalistów wymaga konsultacji przez Lekarzy Psychiatrów jak również wielu Pacjentów prowadzonych przez Lekarzy Psychiatrów wymaga konsultacji Lekarza Endokrynologa, Gastrologa czy Neurologa.

Dzięki rozpoczęciu pracy w Poradni Praxis przez Lekarza EndokrynologaGastrologa i Neurologa będzie możliwe kompleksowe prowadzenie Pacjentów w jednym miejscu. Dzięki temu możecie Państwo uzyskać dostęp do specjalistów, którzy wspólnie – zgodnie ze standardami światowymi w tym zakresie – mogą zaproponować adekwatne do Waszych potrzeb leczenie.

Poniżej przykłady:

1.       Większość młodych kobiet, u których rozpoznawa jest depresja powinna mieć konsultacje w zakresie niedoczynność tarczycy, które realizowane są przez Lekarza Endokrynologa. Podobnie wśród Pacjentek z rozpoznawaną niedoczynnością tarczycy przez Lekarza Endokrynologa – one powinny również być skonsultowane przez Lekarza Psychiatrę
2.       Ponad 30% pacjentów, którzy zgłaszają bóle brzucha i w związku z tym zgłaszają się do Lekarza Internisty lub do Lekarza Gastrologa, ma objawy somatyzacji tzn. Pacjent odczuwa dolegliwości mimo braku ich potwierdzenia w badaniu lekarskim lub w badaniach diagnostycznych, są związane z nieuświadomionym napięciem lub lękiem, co wymaga leczenie przez Lekarza Psychiatrę oraz prowadzenie terapii ( rozmowy z Psychologiem).
3.       Choroba Alzheimera ( oraz inne choroby przebiegające z otępieniem) wymagają leczenia systemowego tzn. z jednej strony potrzebne jest leczenie Chorego ale potrzebne jest również wsparcie dla Jego Bliskich, którzy bezpośrednio opiekują się Nim. Mowa tu o wsparciu w zakresie regulacji snu, zmniejszenia napięcia i innych. Działanie to jest prowadzone przez Lekarza Psychiatrę oraz Terapeutę ( psychologa w formie rozmowy). Podobnie jest w napięciowych bólach głowy, w których leczenie prowadzone powinno być przez Lekarza Neurologa wspieranego w zakresie leczenie lęku i napięcia przez Lekarza Psychiatrę oraz Terapeutę ( psycholog, rozmowa).

Wcześniej realizowaliśmy już w Poradni Praxis usługi w modelu „ wszystko w jednym miejscu”.

Ten sposób realizacji leczenia bardzo dobrze sprawdził się w:

1.       leczeniu zaburzeń lękowych, depresji czy zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych ( współpraca Lekarza Psychiatry oraz Psychologa prowadzącego terapię poznawczo-behawioralną)
2.       leczeniu Pacjentów uzależnionych ( współpraca Lekarza Psychiatry oraz Terapeutę uzależnień  tj. Psychologa prowadzącego terapię osób uzależnionych)
3.       Medycynie Pracy, gdzie w jednym miejscu dostępny jest Lekarz Medycyny Pracy, Okulista, Laryngolog, Neurolog oraz Psycholog Transportu i Audiolog.