Umów wizytę u psychologa
dzieci i młodzieży
w Poradni Praxis.

Kliknij aby poznać naszych specjalistów, skontaktuj się z Rejestracją, aby sprawdzić dostępne terminy.

W Poradni Praxis otaczamy naszych Pacjentów kompleksową opieką, poznaj zespół naszych Specjalistów.

Praxis - psychiatra dla dorosłych

PSYCHIATRA
DLA
DOROSŁYCH

View more
Praxis - psychiatra dzieci i młodzieży

PSYCHIATRA
DZIECI I
MŁODZIEŻY

View more
Praxis - leczenie alkocholizmu

LECZENIE
ALKOHOLIZMU

View more
Praxis - terapia dla par

TERAPIA
DLA PAR

View more
Praxis - psycholog dla dorosłych

PSYCHOLOG
DLA
DOROSŁYCH

View more
Praxis - psycholog dzieci i młodzieży

PSYCHOLOG
DZIECI I
MŁODZIEŻY

View more
Praxis - terapia uzależnień

TERAPEUTA
UZALEŻNIEŃ

View more
Praxis - seksuolog

SEKSUOLOG

View more

Dobry psycholog dziecięcy Poznań: specjaliści Poradni Praxis

Dziecko to mały dorosły – ta maksyma przyświeca specjalistom pracującym z najmłodszymi w Poradni Praxis. Pełni empatii i zrozumienia psychologowie zatrudnieni w naszej placówce medycznej otaczają opieką młodych Pacjentów, zapewniając indywidualny program terapii. Podczas spotkań terapeutycznych wspólnie z rodzicami pracujemy nad poznaniem przyczyn występujących problemów i wypracowaniem zachowań pozwalających na poprawne funkcjonowanie społeczne.

W naszej placówce pracują psychologowie dziecięcy posiadający odpowiednie wykształcenie do wykonywania tego zawodu. Dodatkowe kwalifikacje są poparte dyplomami oraz certyfikatami ukończenia kursów specjalistycznych. Oprócz formalnych kompetencji nasi specjaliści odznaczają się odpowiednim podejściem do młodzieży i umiejętnością nawiązywania relacji z najmłodszymi. Dialog i wzajemne interakcje są niezwykle istotne w procesie terapii. Oferujemy również pomoc adolescentom.

 

W czym specjalizują się psychologowie dziecięcy w Poradni Praxis?

Powszechnie występującymi u dzieci problemami dotyczącymi zdrowia psychicznego są:

  • zaburzenia zachowania,
  • zaburzenia koncentracji,
  • zaburzenia lękowe,
  • trudności emocjonalne i społeczne,
  • trudności wychowawcze,
  • sytuacje kryzysowe – rozwód rodziców, trauma, żałoba itp.,
  • przemoc w rodzinie,
  • moczenie nocne,
  • ADHD,
  • zaburzenia nastroju,

Kto powinien korzystać ze wsparcia psychologa dziecięcego?

Stres, trauma, urazy psychiczne pojawiające się w procesie wychowywania mogą w przyszłości powodować problemy emocjonalne i społeczne dziecka oraz utrudnić mu prawidłowe funkcjonowanie. Zauważając nawet niewielkie zmiany zachowania odbiegające od ogólnie przyjętych norm, warto skorzystać z konsultacji psychologicznej, która pomoże rozpoznać obawy dotyczące niewłaściwego rozwoju psychicznego dziecka, odpowiednio wcześnie wykryć problem i zastosować terapię.

psycholog-dzieci-poznan

Do Poradni Praxis zapraszamy również rodziców, którzy chcą rozwinąć umiejętności oraz potencjał swoich pociech, zapewniając im zajęcia rozwijające ich naukowe lub społeczne zdolności. Przypominamy, że nasza placówka znajduje się w mieście Poznań. Psycholog dziecięcy z chęcią umówi się z Państwem na wstępną rozmowę, pomagając ustalić zakres zajęć prowadzonych z małym Pacjentem.

Poprawa zdrowia psychicznego najmłodszych

Zapewniamy kompleksowe wsparcie psychologiczne dla najmłodszych. Rodzic, który zauważy niepokojące zachowania u swojego dziecka, zgłaszając się do nas, otrzyma właściwą diagnozę, a także zostanie precyzyjnie skierowany do specjalisty, który zajmuje się danym problemem zdrowia psychicznego.

Liczny oraz merytorycznie mocny zespół daje możliwość doboru odpowiedniego rodzaju terapii dla zaburzeń danego Pacjenta. W Poradni Praxis możliwa jest współpraca różnych specjalistów w zależności od potrzeb. Doskonale wiemy, jak ważne są indywidualne sympatie, a nawiązanie nici porozumienia z małym Pacjentem to coś, o co zabiega każdy dobry psycholog dziecięcy. Poznań to miasto, w którym znajduje się nasza poradnia i gdzie odbywają się konsultacje, spotkania i zajęcia terapeutyczne.

Jak rozpoczynamy pracę z dziećmi oraz młodzieżą?

Na pierwsze spotkanie zapraszamy WYŁĄCZNIE Rodziców lub Opiekunów. Celem tego spotkania jest omówienie, co Państwa niepokoi w aktualnym zachowaniu Waszego Dziecka.  Zalecenia wynikające z takiej rozmowy mogą być różne w zależności od sytuacji.  Może okazać się, że dane zachowanie jest adekwatne do wieku i nie powinno stanowić powodu do niepokoju. Kolejna możliwość to sformułowanie zaleceń do wdrożenia w domu – po określonym czasie należy przeprowadzić podsumowanie uzyskanych efektów. Rezultatem pierwszego spotkania może być też ustalenie, że istnieje potrzeba rozpoczęcia terapii. Wówczas na kolejne spotkanie zapraszamy Dziecko. W trakcie kilku spotkań stawiamy diagnozę oraz określamy zakres terapii, który następnie potwierdzamy  z Rodzicami.